Kişiler

Kurucu


Uzm. Dr. Kerem Dündar

Gülhane Askeri Tıp Akademisinde tıp eğitimini tamamlayan Uz. Dr. Kerem Dündar, mezuniyetinin ardından çeşitli sağlık kurumlarında akademisyenlik, yöneticilik, eğitmenlik ve hekimlik yaptı. GATA Biyofizik bölümünde beyin araştırmaları üzerine doktorasını yaparak uzmanlığını tamamladığı dönemde, elektrofizyolojik ve streotaksik cerrahi yöntemlerle, psikiyatri, nöroloji, psikoloji, davranış bilimleri alanlarında gerek deneysel, gerek klinik araştırmalarda bulundu.

 

Akupunktur, hipnoz gibi tamamlayıcı tıbbın pek çok branşı ile, aile terapisi, davranışsal terapi, hipnoterapi, nöroterapi-nörofeedback alanlarında da bir çok uygulama gerçekleştirdi. Geliştirdiği bütüncül nöro-yaklaşım ile, modern tıp, klasik tıp, güncel teknoloji, terapi sistemleri ve sinirbilim bilgisini birleştiren Dr, Kerem Dündar, performans, başarı, mutluluk, psikolojik sağlık ve iletişim konularında yirmi binin üzerinde danışmanlık görüşmesi gerçekleştirmiştir. Halen çeşitli şirketlerde, eğitim kurumlarında, üniversitelerde sinirbilim içerikli, sahne şovları yapmaktadır. Dr. Kerem Dündar'ın kurucusu olduğu Nöro Sağlık Beyin Eğitimleri Araştırmaları Uygulamaları Merkezi sinirbilim alanında akademik faaliyetler, eğitimler, uygulamalar ve bireysel nöro danışmanlık hizmetlerini sürdürmektedir. Aynı zamanda aşağıdaki konularda çeşitli şirketlerle iş birliği yapmaktadır.

  • Beynin Etkin Kullanımı
  • Endüstriyel Psikoloji
  • Psikiyatrik hastalıklardan korunma yolları
  • Teknoloji bağımlılığı
  • Hayatta başarı
  • Nöro Yönetim
  • Sinirbilim temelli eğitim
  • Beyin temelli iletişim
  • Nöro marketing

Eğitici Ekip


Doç. Dr. Hakan Kayır


GATA’da Tıp Eğitimini ve Tıbbi Farmakoloji doktorasını tamamlayan Dr. Hakan Kayır, TSK Sağlık Komutanlığı ve GATA’da çeşitli idari ve akademik görevler üstlenmiş, 2012 yılında farmakoloji doçenti olmuştur. Dr.Kayır 2009-2010 yılları arasında ABD’de doktora sonrası araştırmacı olarak çalışmıştır.
 

Öğrencilik yıllarından itibaren bilimsel araştırmalara duyduğu ilgi nedeniyle laboratuvarlarda çalışmış, psikofarmakoloji alanında özellikle alkol ve madde bağımlılığı, şizofreni, depresyon, anksiyete gibi hastalıkların deney hayvanı modellerinin oluşturulması ve ilaç hedeflerinin bu modellerde test edilmesine odaklanmıştır. Deney hayvanlarında yaptığı çeşitli davranışsal, cerrahi ve biyolojik numune analizi çalışmalarının yanı sıra çeşitli klinik araştırmalarda da yer almıştır.

TSK’dan emekli olmasının ardından deneysel çalışmalar üreten bir firmada ürün müdürü ve bilimsel danışman olarak çalışmış, 2018 yılında Nöro Sağlık ekibine katılmıştır.